Laminacja brwi

Laminacja brwi – wszystko co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg kosmetyczny

W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się laminacja brwi. Jest to zabieg, dzięki któremu można optycznie zagęścić brwi, a także poprawić ich kształt, a nawet je przyciemnić. Laminacja brwi składa się z kilku etapów, dzięki którym możesz uzyskać brwi, o jakich zawsze marzyłaś. Przedstawimy wszystko, co powinnaś wiedzieć o zabiegu laminacji brwi, zanim się na niego zdecydujesz.

Dla kogo odpowiednia będzie laminacja brwi?

Jeśli nie jesteś zadowolona z kształtu i wyglądu Twoich brwi, to zabieg laminacji brwi może to zmienić. Dzięki niemu uzyskasz pełniejsze, lepiej układające się brwi. Dzięki temu zabiegowi brwi nabierają lepszego kształtu, ale i są dogłębnie odżywione. Ten zabieg nie polega na doklejaniu włosków, czy innych inwazyjnych metodach. W czasie zabiegu stosuje się kwas tioglikolowy, dlatego musi być on wykonany przez kompetentną i przeszkoloną w tym zakresie osobę. Musi być podany w odpowiedniej dawce i z dużą precyzją. Zabieg nie jest niebezpieczny, ale musi być dobrze wykonany. Nie napiszemy o laminacji tak dużo jak tu napisano o pokrewnej tematyce czyli o laminacji rzęs: foto-makeup.waw.pl/2022/03/laminacja-rzes/ ale mamy nadzieję że zwolenniczki laminacji brwi znajdą tu kilka pożytecznych porad

Na czym polega laminacja brwi – poznaj kolejne etapy?

W pierwszym etapie należy przygotować włoski do zabiegu laminacji brwi. Kosmetolog oczyszcza i odtłuszcza brwi, a następnie nakłada na brwi aktywator ze wspomnianym kwasem tioglikolowym. Ta substancja powoduje otwieranie się łusek i wpływa na naturalny wzrost włosków. Potem kosmetyczka nałoży kreatynę na włoski, która ma działanie wzmacniające, odbudowujące, pogrubiające i gwarantujące piękny połysk. Ponadto nakładane są inne substancje wzmacniające włoski na brwiach, a mianowicie olej jojoba czy też macadamia. Dodatkowo można postawić na koloryzację brwi po tym zabiegu, jeśli zachodzi taka potrzeba. Warto wiedzieć, że efekt laminacji utrzymuje się od 4 do 6 tygodni. Jest to uzależnione od cyklu życia włosków. Jedne wypadają, a na ich miejscu rosną nowe. Dlatego powtórzenie zabiegu zapewnia najlepszy efekt. Laminacja od innych zabiegów różni się tym, że włosy po nim nie są osłabione, a wręcz przeciwnie brwi są wzmocnione, odżywione, a jednocześnie zagęszczone.

Dlaczego zabieg laminacji brwi trzeba wykonać w renomowanym salonie urody?

Wykonanie zabiegu laminacji brwi wymaga wiedzy i sporych umiejętności. Osoba niekompetentna może narobić więcej szkody niż pożytku. Można poprzez zastosowanie nieodpowiedniej ilości kwasu zniszczyć włoski na brwiach. W najlepszym przypadku będą one poskręcane i przesuszone, a w najgorszym dojdzie do ich wypalenia, a przy okazji oparzenia skóry. Stąd zawsze należy zweryfikować, jakie doświadczenie ma dana osoba w wykonywaniu tego rodzaju zabiegów. Trzeba pamiętać, że henna pudrowa po laminacji brwi jest niemożliwa do wykonania. Jednak można zdecydować się na delikatną koloryzację.

Po zabiegu laminacji o brwi w dalszym ciągu należy dbać. Warto zaopatrzyć się w odżywkę z pędzelkiem czy olejek do pielęgnacji brwi. Dzięki temu efekt zabiegu laminacji brwi będzie utrzymywał się dłużej, a włoski będą się dobrze układać. Warto wiedzieć, że przeciwwskazaniem do wykonania laminacji brwi jest występowanie otwartych ran, ale i ostrego trądziku w okolicach brwi, a także alergia na którykolwiek składnik preparatu do laminacji brwi. Nie można wykonywać zabiegu na przesuszonej skórze, u osób z AZS, po wykonanym peelingu twarzy do 48 godzin wcześniej. Nie mogą wykonać zabiegu osoby stosujące retinol lub pochodne retinolu na miesiąc przed planowaną laminacją brwi. Na dwa tygodnie przed tym zabiegiem trzeba powstrzymać się od zabiegów z użyciem złuszczających kwasów.